Kandydaci w Ostrołęce Kandydaci w Powiecie Kandydaci w Gminach

DEPTUŁA Magdalena


Wiek: 29 lat
Klub: KWW BEZPARTYJNE MIASTO OSTROŁĘKA
Pozycja na liście: 3

Magdalena Deptuła. 29 lat. Panna. Nie byłam i nie jestem członkiem żadnej partii politycznej.

Absolwentka Politechniki Warszawskiej z tytułem magistra inżyniera Wydziału Inżynierii Lądowej na kierunku Budownictwo. W okresie studiów jednocześnie uczyłam się i pracowałam zawodowo pogłębiając swoją wiedzę z zakresu kierowania robotami budowlanymi, projektowania konstrukcji, kosztorysowania, jak i zarządzania oraz administrowania obiektami. Zgromadzone wieloletnie doświadczenie wykorzystuje obecnie jako Członek Zarządu i specjalista ds. technicznych w Hali Targowej Feniks w Ostrołęce.

W czasie wolnym od pracy biorę udział m.in. w indywidualnych zbiórkach dla osób potrzebujących, byłam też wolontariuszem Szlachetnej Paczki.

Ostrołęka moich marzeń to miasto przyjazne dzieciom, młodzieży, dorosłym i ludziom starszym. Przepełnione osobami realizującymi się zawodowo i prywatnie. To miejsce spotkań i przyjaznej atmosfery. To obszar gdzie ludzie czują się bezpiecznie. Miasto pozbawione niedogodności takich jak zakorkowane ulice, zaniedbane parki, opuszczone budynki i obszary z niewykorzystanym ich potencjałem. Miasto atrakcyjne dla nowych przedsiębiorstw, chcących lokować w nim swoje biznesy. Miejsce trafionych inwestycji, które uatrakcyjniałyby nasze miasto, a nie niszczyłyby tego, co już do tej pory zostało zrobione.

Jako radna chciałabym wykorzystać zdobyte przeze mnie do tej pory doświadczenie z zakresu budownictwa i zarządzania.  

*  Chciałabym zatrzymać młodych ludzi w naszym mieście, pragnę aby Ostrołęka przestała być sypialnią większych miast.

*  Doprowadźmy do połączenia naszego Miasta z głównymi ciągami komunikacyjnymi np. z trasą Via Baltica i S8, stwórzmy możliwość łatwego dojazdu do Ostrołęki.

*  Zorganizujmy warunki do tego, aby w naszym mieście skoncentrował się większy biznes.

*  Przyciągnijmy do nas przedsiębiorców, którzy stworzą miejsca pracy dla naszych mieszkańców.

*  Wydzielmy i dostosujmy tereny pod inwestycje, ułatwmy powstawanie nowych biznesów typu przemysł, centra logistyczne.

*  Stwórzmy możliwości dla rozwoju najmniejszego handlu w naszym mieście, wspomóżmy najmniejszych kupców.

*  Ożywmy stare miasto pod względem kulturalnym i biznesowym, miejsce te niegdyś tętniło życiem, a teraz straszy pustkami. Uatrakcyjnijmy ten obszar, ponieważ niedługo stanie się ruiną Ostrołęki. Jeśli nie stworzymy tam warunków do handlu, to właściciele kamienic niedługo nie będą mieli za co remontować budynków.

*  Zagospodarujmy w końcu nadbrzeże Narwi, stwórzmy przyjazne miejsce na wzór warszawskiego nadbrzeża Wisły, które tętni życiem. Zbudujmy pawilony i wynajmijmy je za przysłowiową złotówkę chcącym tam prowadzić biznes. Doprowadźmy do tego, aby ta część miasta ożyła i zaczęła tętnić życiem. Mieszkańcy wieczorami i w wakacje nie mają gdzie się podziać, stwórzmy dla nich alternatywę, miejsce do którego chciałoby się powracać.

*  Zorganizujmy ciąg wodny z możliwością żeglugi rzekami Narwią i Pisą, który ciągnąłby się z Warszawy przez Pisz, aż po same Mazury. Port w Ostrołęce stanowiłby przystań dla płynących statków.

*  Zagospodarujmy pustostany, bo to są atrakcyjne miejsca w mieście z niewykorzystanym potencjałem. Pozyskajmy inwestorów na te powierzchnie. W starym basenie stwórzmy np. miejsce kulturalno-rozrywkowe, zagospodarujmy stary szpital, a w budynkach przy ul.  Kościuszki zorganizujmy powierzchnie biurowe